חיפוש באתר

אירועים

סיגדיאדה - פסטיבל יהדות אתיופיה בחבל יבנה

על האירוע:

 

פסטיבל יהדות אתיופיה בחבל יבנה

13-14/11/19

 


חמישי ט"ז בחשוון 14.11

 

10:00 במרכז היום בקבוצת יבנה - "שמגלוץ"- סרטם של נעם דמסקי ומורדי קרשנר. יוברמט (יובי), הבטנש (עדן), ואלטאש (רונית) הגיעו לישראל מאתיופיה כילדות ועברו עם משפחתן את כל משברי הקליטה שמכתיבים החיים בישראל. 25 שנה מאוחר יותר, לאחר הסרט הקהל מוזמן להרצאה של הבימאי וגיבורת הסרט.

 

10:00 לילדי בית הספר התיכון באולם גבעת ושינגטון - 'תוצרת הארץ' - הצגה של אביבה נגוסה המגוללת את סיפורה של נערה "תוצרת הארץ" שעדיין מחפשת את מקומה בחברה הישראלית. היא יוצאת למאבק, מבקשת להשמיע את קולה וחושפת בפנינו את הכאב, הכוח והיופי בדרך לעצמה. הצגה על זהות, אקטיביזם, ואתגריה של הדור הצעיר החדש של הקהילה. 

 

11:30 לבנות האולפנות בגבעת ושינגטון - 'תוצרת הארץ'- הצגה של אביבה נגוסה המגוללת את סיפורה של נערה "תוצרת הארץ" שעדיין מחפשת את מקומה בחברה הישראלית. היא יוצאת למאבק, מבקשת להשמיע את קולה וחושפת בפנינו את הכאב, הכוח והיופי בדרך לעצמה. הצגה על זהות, אקטיביזם, ואתגריה של הדור הצעיר החדש של הקהילה.

 

19:00 מופע מרכזי פתוח לקהל הרחב באולם גבעת ושינגטון - קבלת פנים, ברכות, כיבוד מסורתי קל, יריד אומנות, סדנת ריקוד, מסיבת רחוב אתיופית ותצוגת אופנה.

 

20:00 גראונד הייטס במופע מוסיקאלי מיוחד עבור הסיגדיאדה! עם הסולנית הוואן מששה - גראונד הייטס חוקרים את השפה, הקצב והצלילים האתיופיים בשילוב עם הסאונד הישראלי ומציגים מופע ייחודי הכולל שירים אתיופיים מקוריים תוצרת הארץ, דבר שלא קרה עד היום!

שירים מקוריים בסגנון פיוז׳ן אפריקאי, שירים מקוריים באמהרית ועיבודים מטריפים לשירים אתיופיים, באנגלית עברית ואמהרית.

 

לחץ למילוי פרטים וקבלת מידע נוסף:
שם: מייל:
טל:
צרו קשר:
  • מתנ"ס חבל יבנה
  • מועצה אזורית חבל יבנה
  • 08-8622101
  • פקס: 088535383
מתנסנט חוגים